طرز استفاده از مایکروویو : اجاق مایکروویو مولینکس  یکی از دستگاه های کارامد صرفه جویی دروقت و انرژی به شمار میرود.این دستگاه از امواج مایکروویو برای پخت غذا استفاده میکند. مایکروویو به معنی امواج کوتاه است. مایکروویو ها امواج الکترو مغناطیسی با طول موج کوتاه و در نتیجه انرژی بالا هستند که از انها میتوان برای پخت مواد غذایی اب دار استفاده کرد.امواج مایکروویو در برخورد با اشیاء مختلف واکنش های متفاوتی دارند. مثلا فلزات این امواج را دفع میکنند موادی مانند شیشه وپلاستیک این امواج را عبور میدهند و مواد ابدار این امواج را جذب میکنند. که دانستن نکات در رابطه با ماکرو مولینکس به شما کمک می کند در استفاده هرچه بهتر از این لوازم آشپزی.

مایکروویو های مولینکس
مایکروفرها کارایی ها و امکانات متفاوتی دارند. اولین و تنها مورد که توی همه مایکروفر ها مشترک هست،استفاده از امواج یا اشعه مایکرو یا مایکرو ویو هست. به این ترتیب که با ایجاد انرژی جنبشی توی مولکول های ماده، باعث ایجاد گرما میشه. دومین امکان، امکان گریل هست. به این ترتیب که المنت هایی توی دستگاه وجود داره که داغ میشه و باعث میشه گرمای موضعی زیادی ایجاد بشه اما امکان کنترلش وجود نداره. یعنی این امکان نیست که براش دما تنظیم کنید و روی اون دما، گرما و حرارت رو نگه داره. که در استفاده از گریل باعث مصرف بالای برق می شود که باید در حالت مناسب  استفاده بشود.

طرز استفاده از مایکروویو های تولیدی لوازم خانگی مولینکس

بعضی از مایکروفر ها امکان بخارپز هم دارند که باید حتما در ظروف مخصوص خودش این کار انجام بشه و دقیقا طبق نکاتی که توی دفترچه گفته شده. امکانات جانبی زیاد دیگه از قبیل یخ زدایی، برنامه های پخت از پیش تعیین شده وجود دارد.

convection
اما چیزی که برای ما مهمه و راحت تر از همه میتوانیم باهاش کار کنیم کانوکشن convection در ماکرو های مولینکس است هست. که احتمالا با اسم اختصاری CONV روی دکمه های مایکروفرتون میتونید ببینید. این امکان، هوای گرم رو به داخل مایکروفر میفرسته و به کمک سیستم تهویه ای که داره،این هوا رو در همه جای مایکروفر به صورت یکنواخت به گردش در میاره و دما رو در طول پخت کاملا یکسان  و ثابت نگه میداره.

استفاده از حالت کانوکشن
تنظیم این حالت بسیار راحته. به این صورت که طبق دفترچه راهنما، وارد بخش کانوکشن میشید و

دما رو روی دمای گفته شده توی دستور پخت تنظیم میکنید و اجازه میدید که گرم بشه.

بعد از اینکه بوق زد  و به شما اعلام کرد که به دمای تنظیم شده رسیده، بهش زمان میدید

و پخت رو انجام میده.استفاده از مایکروفر برای پخت و پز،چون در زمان کوتاه تری غذا را میپزد

باعث نگهداری بیشتر مواد  مغذی موجود  در غذا میشود. استفاده از گریل Grill در منو های

ماکرویو مولینکس طرز استفاده از  مایکروویو : گریل Grill  همان سرخ‌ کن یا برشته‌ کن است.

از این دکمه می‌ توانید برای برشته کردن  سطح غذای پخته شده استفاده کنید. در این حالت بدون در پوش، روی پایه قرار می‌گیرد. دکمه گریل ممکن است تا سه درجه تنظیم  داشته باشد که هر کدام مختص یک سری از غذاهاست.

گریل ۱) : حرارت زیاد و زمان کوتاه (فقط روی غذا برشته می‌ شود و سریع‌ تر عمل میکند) ماهی،

مرغ، کیک،  پیتزا و همبرگر.

گریل ۲) : حرارت کم و زمان زیاد (فقط روی غذا را برشته می‌کند) مانند مثال‌ های بالا با زمانی

طولانی‌ تر تا حضور مهمان زمانی که ما فرصت به اندازه کافی داریم

گریل ۳ : حرارت و زمان در حد هم. فقط زیر غذا را برشته میکند. برای ته دیگ، ته چین، زیر کیک و زیر خمیرها استفاده میشه.

نکات مهمی که باید در استفاده از مایکروویو رعایت کرد
ظروف ارکوپال، سرامیکی و پیرکسی که فاقد لبه های فلزی باشند برای استفاده در مایکروفر مناسب هستند.فقط  اندسته از ظروف پلاستیکی که مخصوص مایکروفر ساخته شده اند برای استفاده در مایکروفر مناسبند.درب مایکروفر خوردگی و زنگ زدگی نداشته باشد و به راحتی باز و بسته شده و لولای ان در وضع مناسبی باشد . و همچنین خوردگی و زنگ زدگی در درب و داخل مایکروفر نباید اشکار باشد. وزن ماده ی غذایی نیز تأثیر مهمی در  زمان پخت یا گرم کردن دارد.

هرچه وزن مواد بیشتر شود، زماناستفاده از دستگاه نیز بیشتر میشود؛ ولی قدرت  همیشه ثابت است. برای بیرون اوردن غذا از مایکروفر محتاط باشید چرا که امکان دارد غذای درون ظرف مایکروفر داغ شد در حالی که ظرف ان سرد است.ظروف و وسایل سنگین را روی دستگاه قرار ندهید.به هیچ عنوان مایعات قابل اشتعال را در ماکروفر قرار ندهید.در مایکروویو از ظروف در بسته استفاده ننمایید. برای پختن غذاهای یخ زده لازم است یخ انها قبل از پخت اب شود.

در پخت مایکروفر از مقدارکمتری اب استفاده کنید تا پخت سریعتر انجام شود .

به هیچ وجه در حالت مایکروویو دستگاه را خالی از مواد روشن نگذارید تا به موتور ان آسیبی وارد نشود.فقط در حالت کانوکشن میتونید از قالب های فلزی استفاده کنید.

در پخت با مایکروویو به نمک کمتری نسبت به پخت عادی نیاز دارید .

هیچگاه در مایکروویو روغن را به تنهایی داغ نکنید دمای زیاد روغن باعث اتش گرفتن می شود.اگر خواستید غذا را هم بزنید در دستگاه را باز کنید در این حالت مایکروویو خاموش میشود ولی زمان باقی می ماند رای ادامه پخت، در را ببندید و دکمه START را فشار دهید.از این دستگاه می‌ توان برای اب کردن کره، شکلات و ژلاتین استفاده کرد

(زمان باید خیلی کوتاه باشد وبه مرحله داغ شدن نرسد مواد دارای پوسته مانند سوسیس و گوجه فرنگی و سیب زمینی را با جسم نوک تیز قبلا سوراخ کنید بعد داخل دستگاه بگذارید

تا نترکند. مایکروویو وسیله‌ ای ایده ال برای نرم کردن نان بیات است. البته بهتر است از قطعات کوچک نان استفاده کرده و بلافاصله ان را مصرف کنید زیرا به محض سرد شدن دوباره سفت می‌ شود.

در صورت بروز ایراد در عملکرد دستگاه ماکرو مولینکس !
سامانه خدمات امداد تعمیرات با دارا بودن مجموعه کامل خدمات و تعمیرات لوازم خانگی مولینکس

در آبادان آماده ارایه خدمات تعمیرات در محل برای مشتریان مولینکس  را دارد. لطفا در صورت نیاز به خدمات و یا مشاوره در رابطهبا مولینکس با امداد تعمیرات در تماس باشید لطفا دقت کنید! از باز کردن دستگاه توسط خودتان یا فرد غیر کارشناس متخصص این وسیله خانگی جدا خود داری کنید که این کار باعث ایجاد آسیب جدی به دستگاه ومهم تر از آن به خود شخص می شود . 

آدرس ارتباطی ما

آدرس : آبادان،کوی قدس ایستگاه ۶ راسته منازل شرکت روبه روی بازارچه

موبایل : 09304984654

شماره واتساپ : 09307327975

ایمیل  : info[at]emdadtamerat[dot]ir

تعمیرگاه لوازم خانگی امداد تعمیرات

امداد تعمیرات یک سامانه هوشمند در زمینه ارائه خدمات تعمیرات و سرویس لوازم خانگی در ابادان و خرمشهر می باشد. این سامانه با کادری مجرب و دوره دیده به صورت کاملاً اختصاصی فقط در زمینه ارائه خدمات هوشمند در زمینه تعمیرات لوازم خانگی در خدمت شما عزیزان است.

شما میتوانید به صورت ۲۴ ساعته اقدام به ثبت درخواست تعمیرات لوازم خانگی خود در شهر های آبادان و خرمهشر نمایید. تا در سریع ترین زمان ممکن همکاران ما با شما تماس بگیرند.